Протягом життя людину чекає багато оцінювань — починаючи з класичних в школі, а далі — інші навчальні заклади, місця роботи і т.д.

 

 

Але найважливашою оцінкою  для кожної людини є її сама перша оцінка, отримана одразу після народження — оцінка за шкалою Апгар.

Оцінка за шкалою Апгар — це оцінювання новонародженої дитини за 5 важливими показниками:

  • шкірні покрови новонародженого (забарвлення);
  • частота скорочень серця за одну хвилину;
  • рефлекторна збудливість;
  • тонус м'язів;
  • дихання.

Оцінювання проводиться на першій та п'ятій хвилині з народження дитини.

Кожен з цих показників оцінюється в 0, 1 або ж 2 бали, потім вони сумуються і за загальною кількістю балів визначається стан новонародженої дитини:

  • 7-10 балів — дитина з такою оцінкою не потребує медичної допомоги і може перебувати з мамою;
  • 5-6 балів — дитина може потребувати медичної допомоги. Лікар-неонатолог спостерігає за дитиною і проводить оцінювання далі, кожні 5 хвилин або ж до 20 хвилини життя дитини. Такі оцінки можуть свідчити про перенесені дитиною гіпоксію або асфіксію.
  • Менше 5 балів — дитина потребує реанімаційних заходів

Більшість причин, що можуть викликати важкий стан дитини при народжені, можна діагностувати ще внутрішньоутробно, під час вагітності. Для того, щоб під час пологів вірогідність виникнення проблем зі здоров'ям малюка звести до мінімуму, мамі не можна нехтувати обстеженнями під час вагітності, які рекомендує пройти її лікар.

У дитини, що отримала при народженні високу оцінку за шкалою, в майбутньому можливо буде діагностовано будь яке вроджене захворювання, а дитина, що отримала низьку оцінку за шкалою, навпаки, буде здоровим і не буде мати схильності до захворювань.

Якою б не була оцінка дитини за шкалою Апгар, які б оцінки не отримувала дитина у школі, головне для неї — це любов батьків, адже вона, іноді, дійсно творить дива!

Графік роботи 

Жіноча консультація:0976727657 (Киевстар) понеділок – п’ятниця:  з 8-00  до 18-00

субота: черговий лікар  з 9-00 до 14-00

 

Стаціонарні відділення: цілодобово.

КНП Вінницький міський клінічний пологовий будинок №1, Код ЄДРПОУ: 05484445

Поштова адреса: 21029, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 98

Телефон : 0432 56-00-17 

Електронна адреса: polbud1@ukr.net

Розробка вебсайту - студія "Webhit"